Interdyscyplinarna zabawa biznesowa to coraz częściej kluczowy element odpowiadającego na potrzeby kursantów szkolenia interpersonalnego czy wydarzenia edukacyjnego. To właśnie z tej przyczyny trenerzy musza niejednokrotnie dedykować ładnych kilka wieczorów nad napisaniem udanej zabawy szkoleniowej. Potem chcą opatentować utwór by w kolejnych latach dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z takich symulacji lub gier potrafią nieraz siegać kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Oczywiście trzeba uwzględnić daninę dla urzędu skarbowego. Tak czy siak skórka warta jest wyprawki. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że ponad stu trenerów na terenie naszego kraju czerpie dochody w dominującym stopniu z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W portalu Goldenline trwa obecnie mała kłótnia w której czytelnicy portalu toczą potyczki w temacie potencjalnego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Dialog i wymiana argumentów mają miejsce w forum poświęconego opiniom o Training Partners
Analizowane wątki rozedrgały emocje debatujących kadrowców. Każda osoba ma na podstawie kilku zdań wyrobione zdanie. Padają argumenty sprawy karnej. Rekomendujemy samemu wyrobić sobie zdanie na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego – temat domniemanego plagiatowania materiałów konferencyjnych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Trenerzy organizujący szkolenia menedżerskie, treningi online czy coaching mają szereg kontrowersji prawnych. Także doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do lektury wątka.

Categories: Bez kategorii

Comments are closed.Popular Posts

Nasionnica jabłkówka

Szkodnik atakuje jabłoń oraz borówkę wysoką, rzadziej występuje ...

Owocanka południówka

Szkodnik atakuje głównie mandarynki i pomarańcze, rzadziej grejpfruty, ...

Przepis kulinarny –...

Prócz mięsa i warzyw, a również owoców, niezwykle ...

Poszukiwania fotografa ślubnego

Znacząca część osób dopytuje przed przyjściem ślubu i ...

Mróz

Pod wpływem mrozu pękają pnie, kora na pniach ...